Google Gazze Gemisi, Pakistan İçin Destek Bekliyor

09 Ekim 2010 Yazan: Cevher

GAZZE
GEMİSİ,
PAKİSTAN
İÇİN DESTEK
BEKLİYOR

     

20 Ekim’de İstanbul’dan demir alacak olan Gazze I, 3.000 tonluk yardım malzemesini Pakistan’a ulaştıracak. Gazze I, Pakistan seferi için hayırseverlerin bağışlarını bekliyor.

 

 

Mayıs ayında Gazze’ye insani yardım götürmek için yola çıkan Gazze I adlı yük gemisi, önümüzdeki günlerde Pakistan’a yardım götürmek için demir alacak. 20 Ekim’de İstanbul’dan demir alacak olan gemi, 3.000 tonluk yardım malzemesini bölgeye ulaştıracak. Gazze I, Pakistan seferine hazırlanırken hayırseverlerin bağışlarını bekliyor. Bu çerçevede, nakdi para yardımlarınızın yanı sıra, giyimlik ya da battaniyelik kumaş, çadır, hazır ve kuru gıdalar, süt tozu ve bebek maması, battaniye, temizlik malzemeleri; tıbbi cihaz gibi acil yardım kalemlerinden oluşan bağışlarınızı bekliyor. Böylece, İHH İnsani Yardım Vakfı bölgeye gönderilen kargo uçağı ve yük treninin ardından, Gazze I gemisiyle de Pakistan halkına yardımlarınızı ulaştıracak.

Pakistan, tarihinin en büyük afetini yaşıyor

Geçtiğimiz temmuz ayında tarihinin en büyük doğal afetini yaşayan Pakistan sular altında. 170 milyonluk ülke nüfusunun 30 milyonu selden etkilendi. Resmî rakamlara göre 1.781 kişinin hayatını kaybettiği 2.966 kişinin yaralandığı selde, yerleşim bölgeleri zarar gördü. Yaklaşık 2 milyon insan evsiz kaldı; gıda stokları, hayvanlar ve ekilebilir tarım arazileri telef oldu; insanlar geçim kaynaklarını kaybetti. Selin ardından bölgede ciddi boyutlarda temiz içme suyu sıkıntısı ve salgın hastalık tehlikesi baş gösterdi.

Bölgede hâlen temiz su, barınma ve gıda ihtiyacı had safhada. Selin üzerinden iki ay geçmesine rağmen suların hâlen çekilmediği bölgelerde insani yardım çalışmalarına ihtiyaç duyuluyor.

 

 

İHH’nın sel bölgesindeki çalışmaları

İHH İnsani Yardım Vakfı, afetin ilk günlerinden itibaren bölgede temiz su, hazır gıda ve sıcak yemek dağıtımları gerçekleştiriyor. Acil yardım çalışmaları kapsamında,  150 tonu aşan gıda yardımı, 5 tonu aşkın ilaç yardımı bölgeye ulaştırıldı. Genel toplamda ise 640 tona varan bir yardım paketini bölgeye ulaştırdı.

Üç çadır kampta 1.000’i aşkın ailenin gıda, temizlik ve sağlık gibi tüm günlük ihtiyaçları İHH tarafından karşılanıyor. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın bölgedeki dikiş atölyesinde her gün onlarca battaniye ve elbise dikilerek afetten etkilenenlere ulaştırılıyor. Selde evini kaybeden aileler için ilk etapta barınabilecekleri 100 kalıcı konutun temeli atıldı. Evler kasım ayı içerisinde afetzedelere teslim edilecek. Ayrıca su arıtma tesislerinin kurulması, geçim kaynaklarını kaybeden aileler için canlı hayvan temini, motor-taksi (rikşa) bağışı, tohum ve gübre bağışı gibi projeler de hayata geçirilmeye başlandı.

 

Pakistan projelerimiz sizlerin desteğiyle hayat bulacak

İHH, Pakistan’ın selden etkilenen bölgelerindeki mağdurlar için acil yardım çalışmalarına aralıksız
devam ediyor. Suların çekilmeye başladığı köylerde insanların normal hayata dönebilmesi için birçok proje geliştiren vakfımız, bu projeleri sizlerin desteğiyle hayata geçirecek.

Planlanan projelerden bazıları:

a) İnşa projeleri (ev, okul, sağlık ocakları)
b) Ev eşyası temini
c) 6 aylık gıda paketi temini
d) Canlı hayvan temini
e) Tohum ve gübre temini
f) Su arıtma tesisleri kurulması
g) Motor-taksi (rikşa) temini Yukarıda belirtilen projeleri desteklemek için Pakistan fonumuza dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

 

PDF olarak görmek için tıklayınız.

Kredi kartınızla online bağış için tıklayınız.

ŞiirFM arşivindeki tüm şiirleri, fon müzikleri dinlemek ve indirmek (download) için tıklayınız.

. . .

Gazze Gemisi, Pakistan İçin Destek Bekliyor ~~ 1 Yorum Yapildi

 1. Cevher diyor ki:

  Gazze yük gemisi Pakistan yolunda

  Ambargo altındaki Gazze’ye insani yardım malzemesi götürürken Mavi Marmara gemisiyle birlikte İsrail’in kanlı saldırılarına maruz kalan Gazze yük gemisi, şimdi de Pakistan yolunda. Gazze gemisi, sel felaketinde ağır yaralanan Pakistan’a 3 bin tonluk acil yardım malzemesi taşıyacak.

  25.08.2010 – Gazze yük gemisi Pakistan yolunda
  Halen İskenderun limanında bekletilen gemi hazır olduğunda Pakistan’a ilaç, bebek maması, dayanıklı gıda maddeleri ve bakliyat, temizlik malzemesi, giysi, çadır, battaniye, prefabrik evler, jeneratör, mutfak eşyaları, çocuk bezi gibi

  3 bin tonluk acil yardım malzemesi taşıyacak.

  Türkiye’de bulunan Birleşmiş Milletler Komisyonu’nun incelemesinden sonra geminin tamir ve bakımına hemen başlanacak. Geminin önümüzdeki günlerde yola çıkması bekleniyor.

  Rotamız Pakistan Yükümüz İnsani Yardım

  İHH İnsani Yardım Vakfı, çalışma için “Rotamız Pakistan Yükümüz İnsani Yardım” adlı bir yardım kampanyası başlattı.

  Çalışmayla ilgili bilgi veren İHH Başkanvekili Yavuz Dede, selin bilânçosu ağır olduğu için gemiyle yardım çalışması başlattıklarını belirtti. Pakistan topraklarının yüzde 20’sinde etkili olan selden 30 milyon insanın etkilendiğini ifade eden Dede, “Pakistan’da çok ağır bir durumla karşı karşıyayız. Sel afeti ülkeyi adeta yerle bir etti. 1 milyon 250 bin ev kullanılamaz hale geldi. 3,5 milyon hektarlık tarım arazisi zarar gördü. Sel afeti 180 milyonluk Pakistan’ın yüzde 80’ini etkileyecek büyük bir kıtlığa dönüşmek üzere. Milyonlarca insan şimdiden açlık tehlikesiyle karşı karşıya. 3,5 milyon çocuk salgın hastalık tehdidiyle karşı karşıya. Yapılacak yardımların büyüklüğü çok önemli. Biz bu sebeple elimizde bulunan yük gemimizi kullanmaya karar verdik” dedi.

  Hayırsever halkımızın desteklerini bekliyoruz

  Selden yaralanan Pakistan halkına yardım için hayırsever Türkiye halkının yardımlarını beklediklerini ifade eden Yavuz Dede, şöyle konuştu:

  “Bu gemi Filistin için Akdeniz’de yola çıktığında 3 bin tonluk bir yardım malzemesi taşıyordu. Bu malzemeler, Filistin halkı için hayati bir öneme sahipti. Gemide ilaç, tıbbi malzeme ve tonlarca çimento, demir bulunuyordu. İsrail’in kanlı bir baskınla gemilerimizi ele geçirmesinden sonra Birleşmiş Milletler ve Türkiye’den oluşan bir koalisyon Aştod limanında bekletilen yardımlarımızı Filistin halkına ulaştırdı.

  Gazze gemisi şimdi de dost Pakistan halkı için yola çıkacak. Bu konuda hayırsever halkımızın desteklerini bekliyoruz. 3 bin tonluk bir yardımdan bahsediyoruz. Gelin hep birlikte bu gemiyi dolduralım. Kardeş Pakistan halkının yaralarını saralım.”

  Gazze yük gemisi, ambargo altındaki Filistin’e insani yardım malzemesi götürmek için İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından geçtiğimiz Nisan ayında satın alınmıştı. 1981 yapımı olan gemi, 82 metre uzunluğunda, 1999 grostona sahip.

  Ne yapabiliriz?

  Pakistan için ayni ve nakdi bağışta bulunabilirsiniz. Ayni bağışta bulunmak isteyenlerin 0212 631 21 21 numaralı telefonu arayarak vakfımızla temasa geçmeleri gerekiyor. Nakdi bağışta bulunmak isteyenler bizzat vakfımızın Fatih merkezine gelip bağış yapabilecekleri gibi aşağıdaki hesap numaralarına da bağışta bulunabilirler.

  Pakistan için İHH İnsani Yardım Vakfı Hesap Numaraları:

  Ziraat Bankası:

  TL Hesabı : 53535353-5064
  USD Hesabı : 53535353-5065
  EURO Hesabı : 53535353-5066

  Türkiye Finans:

  TL Hesabı : 777777-11
  USD Hesabı : 777777-116
  EURO Hesabı : 777777-118

  Posta Çeki :6230416 (TL Hesabı)

  Online Bağış http://www.ihh.org.tr

Degerli yorumlarinizi bekliyoruz..

You must be logged in to post a comment.


Tüm Tv Yedek Parçalarını Tv Yedek Parça MerkeziLcd Tv, Led Tv, Plazma Tv, Yedek Parçalarını Stoktan, Aynı Gün Kargo İle Tedarik Edebileceğiniz Online Satış Sitesi.

Siir Fm | Fon Müzikleri | Bedirhan Gökçe | Kahraman Tazeoğlu | Şiir BUL | Sitemap
Copyright © 2007 - 2019 SiirFm.COM