Google Milletin Yetimi – Bedirhan GÖKÇE

06 Ocak 2012 Yazan: Cevher

Milletin yetimi

Haftalık yazı yazmanın en kötü tarafı bu!
Bazen neyi yazsam diye düşünürsün, bazen de hangisini yazsam diye konular arasında döner durursun…
Belçika’da çocuk ıslahevinde yaptığım röportaj; Avrupa’nın aile konusunda geldiği ve gitmekte olduğu nokta derken, Fransa’nın en olmadık zamanda ortaya attığı ve en çok da kendini vuracak Ermeni meselesi…
Kuzey Kore liderinin ölümünden ziyade akıllarda kalan, bir milletin topluca dövüne dövüne ağlama hâlleri, iki ay geçmiş olmasına rağmen Avrupa’dan Van’a uzanan sunuculuğunu yaptığım“Tıme to Help” tarafından düzenlenen yardım programı ve Aydın Menderes’in hayatını kaybetmesi…
Hâliyle son konu ağır bastı…
Çünkü hayatına gözlerini yuman sadece bir insan değil, bir milletin yetimiydi…
Üstelik memleketini seven ve uğrunda ipe giden, giderken de sevgisinden, duruşundan ve edebinden zerrece ödün vermeyen bir şehidin yetimiydi.
Herkesin bildiği bir zulmün, bilinmeyen nice aşağılık, nice rencide edici bir ölümün değil bir Başbakan’a; sıradan bir insana bile reva görülemeyecek, dirhem dirhem ezasının anlatılamaz biçimiydi!
Sandıkta yenemediğini, legal olarak üstesinden gelemediğini; bu tür aşağılık planlarla, sayısız komplolarla, günümüzde de örnekleri olan o meşhur kitlenin, o meşhur yöntemiydi ama tarih hiç bu kadar adisine şahit olmamış, bu kadar kalleşine hiç denk gelmemişti!
Bu yazıda kimse benden kibarlık beklemesin!
Koca mahkeme salonunda, kasasından çıktığını iddia ettikleri aslında kasaya kendilerinin koydukları bir kadın iç çamaşırını bayrak gibi sallayıp sözüm ona Menderes’i sapık gibi gösterip halkın gözünde küçük düşüreceklerdi ama halk buna zerre kadar itibar etmedi.
Akıllarda kalan Menderes’in artık konunun nerelere uzanacağını tahmin ettiği yüzünün ifadesi ve o meşhur birilerinin salona tüm iğrençliği ile dolan hayvani gülüşleriydi!
İdam edilecek birine “prostat kontrolü” yapacak kadar küçülmüş, o mazlum ve kibar Başbakanın “yapmayın çocuklar” sözüne gülerek geçilmişti. (merak edenler, prostat kontrolü nasıl yapılır araştırabilir!)
Yassıada’ya ya da veciz ifadeyle o yaslı adaya alındığı günden, idam edildiği güne kadar geçen süreçte yediği yemeğin parasını alacak kadar küçülmüş, idam ettikleri ipin ve ipini çeken celladın parasını, dul eşinden ve yetimlerinden “haciz yoluyla” alacak kadar şerefsizleşmişti!…
Evet bu yazıda kimse benden kibarlık beklemesin…
Her idam; sabahın ilk saatlerinde gerçekleşirken, “sabah idam edildi” diye haber yayılmış ancak ardından gelen tepkilerin “sessiz” olması nedeni ile siyaseten ipini çekemedikleri Başbakan’ın 13.21′de darağacında insafsızca ipini çekmişlerdi…
Evet, 15-16 yaşlarındaydı babasız kaldığında…
Kapılarını kimse çalmıyor, kimse yüzlerine bakmıyordu!.. Acı dolu yıllar bununla da kalmıyor, zaman içerisinde peş peşe iki ağabeyini de kaybederek çekirdek ailenin son Menderes’i olarak hayata tutunmaya çalışıyordu.
Geçirdiği trafik kazası sonrası tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Aydın Menderes, çile dolu hayatını 65 yaşında tamamlıyor ve babasının kollarına 51 sene sonra kavuşuyordu…
Ey şehit babanın evladı; milletinin yetimi!
Şehadet ederiz ki siz bu milletin asil evladı olarak düştüğünüz toprakta şerefle yatacak, size bu hayatı reva görenler hep şerefsizlikle anılacaktır!
Minnet size, şükran size, rahmet size.
Vah bize… Vahlar bize…

Bedirhan GÖKÇE

Bedirhan GÖKÇE – Milletin Yetimi | Alternatif

ŞiirFM arşivindeki tüm şiirleri, fon müzikleri dinlemek ve indirmek (download) için tıklayınız.

. . .

Degerli yorumlarinizi bekliyoruz..

You must be logged in to post a comment.


Tüm Tv Yedek Parçalarını Tv Yedek Parça MerkeziLcd Tv, Led Tv, Plazma Tv, Yedek Parçalarını Stoktan, Aynı Gün Kargo İle Tedarik Edebileceğiniz Online Satış Sitesi.

Siir Fm | Fon Müzikleri | Bedirhan Gökçe | Kahraman Tazeoğlu | Şiir BUL | Sitemap
Copyright © 2007 - 2019 SiirFm.COM